Koukkujärven tykkilumilatu voidaan saada hiihtokuntoon marraskuun puolessavälissä – kävijöitä palvelee kesän aikana uudistettu maja

Kauden aloitusta varjostaa vielä epävarmuus yhteistyön jatkumisesta Tredun kanssa. Talkooporukka kuitenkin lupaa, että lumi saadaan levitettyä tavalla tai toisella.

Eveliina Kälviäinen
Koukkujärven tykkilumilatu voidaan saada hiihtokuntoon marraskuun puolessavälissä – kävijöitä palvelee kesän aikana uudistettu maja

Koukun majan juuri valmistunutta remonttia ja piakkoin alkavaa latukautta juhlistettiin tiistaina kausikorttien ennakko-ostajien kesken suoritetulla arvonnalla. Hiihtoliiton voitelupäällikkö Matti Haavisto suoritti arvonnan, jossa onnetar suosi Pentti Järvistä Nokialta ja nuorten sarjassa Nina Välimäkeä Sastamalasta. Yhdistyksen puuhamies Jorma Aalto (vas.) avusti tehtävässä.

Eveliina Kälviäinen

Ensi viikolla Kankaantaan Kisan tukiyhdistyksellä riittää vipinää, kun tämän vuoden tykkilumiladun valmistelu alkaa olla käsillä. Yhdistyksen aktiivi Seppo Järvinen ei vielä osaa nimetä tarkkaa päivämäärää, jolloin ensimmäiset hiihtäjät pääsevät…


Haluatko lukea lisää?

Tilaajana sinulle kuuluu koko verkkosisältömme. Kirjaudu sisään tai tilaa Nokian Uutiset tästä.


Etusivullamme juuri nyt:

Sammio